Yenibosna Zafer Mah. Çalışlar Sok. Demirkardeşler İş Merkezi İstanbul / Türkiye
(0212) 503 18 18
(0212) 503 18 15

XG UTM

Sophos XG UTM – Gelecek nesildeki gelecek: Nihai işletme güvenlik duvarı performansı, güvenliği ve kontrolü

İşletmeler İçin Optimize Edildi


Sophos XG Güvenlik Duvarı işletmelere nihai güvenlik duvarı performansı, güvenliği ve kontrolü sunmaktadır.

 • Kestirme yol (Fastpath) paket optimizasyonu teknolojisi ile 140Gbps’ye kadar veri hacmi
 • Daha gelişmiş, ileri düzey Tehdit Engelleme (ATP) ve cevaplama için devrimsel Security Heartbeat™
 • Patentli Layer-8 teknolojisi ile kimlik kontrolü ve görülebilirliği
 • Yönetimi kolaylaştıran birleştirilmiş App, Web ve IPS ilkeleri
 • Risk seviyelerini “uygulama risk faktörü” ve “kullanıcı tehdit oranı” teknolojisi ile gözetim

Security Heartbeat™


İleri düzey saldırılar önceki zamanlara göre daha fazla koordine bir şekilde gerçekleşmektedir. Artık korumalarınız da bu şekilde koordine şekilde. Devrimsel Security Heartbeat™ son kullanıcı cihazınız ve güvenlik duvarınızın birbiriyle konuşmasını sağlar. Basit ve etkili olan bu fikir, ileri düzey tehditler için daha iyi bir koruma ve vakalara cevap sürenizin daha kısalmasını sağlar. O kadar basittir ki, size “bunu niye daha önce başkası düşünememiş ki” dedirtir.

Tehditleri daha hızlı bulun

Şüpheli ağ trafiği gibi ileri düzey tehdit göstergeleri anında gelecek nesil güvenlik duvarı ve gelecek nesil antivirüs arasında paylaşılarak saldırıları tespit eder ve önler.

Teftişi kollaylaştırır

Tehlikeli sistemlerin aktif tanımlaması bilgisayarların isimlerini, kullanıcıları ve tehdit izlerini güvenlik duvarı ve son kullanıcı cihazları arasında paylaşır ve bu sayede hızlı bir şekilde eyleme geçebilirsiniz.

Tehditin etkisini minimuma indirin.

Antivirüs zararlı yazılımı kaldırıp, sonlandırırken güvenlik duvarı ile de tehlikeli son kullanıcı cihazları güvenlik duvarı tarafından izole edilir.

 

s3

İşletmeler İçin Optimize Edildi
Birleştirilmiş Kullanıcı, Uygulama ve Ağ Kontrolü

İlkelerin yönetilme şeklini yeniden düşündük. Sophos XG tüm kullanıcı, uygulama ve ağ ilkelerinizi tek bir elden yönetebilecek şekilde tamamen yeni, birleştirilmiş ilke modeli sunmaktadır.

 • Birleşik İlke Yönetimi
 • Layer-8 Kullanıcı Kimliği
 • Uygulama, Kullanıcı, Ağ İlke Tipleri
 • Security Hearthbeat İlkesi
 • İlke Aktivitesi İzleme

Çoğu güvenlik duvarı kurulum ve yönetim sırasında birden çok modül ve ekran ile uğraştırır. Tüm bu işlemleri tek bir ekrandan yapabileceğiniz şekilde kuvvetli bir ilke modeli sağlamaktayız.

1

Sophos Firewall OS tescilli olan kimlik tabanlı ilke teknolojimiz olan Layer-8 ile entegredir. Bu özellik kullanıcı seviyesinde uygulamaları, bant genişliği ve diğer ağ kaynaklarını IP adresinden, konumdan, ağdan veya cihazdan bağımsız olarak yönetebilmenizi sağlar. Güvenlik duvarı ilkesini kelimenin tam anlamıyla yeni bir katmana taşır.

2

Birleşik ilke modelimiz sadece tek ekranda bütün ilkelerinizi kolayca yönetmenizi sağlamaz, aynı zamanda gereksiz sürü ve toplam kural sayısını da etkili bir şekilde aşağıya çeker. İlkeleri tipine göre kolayca filtreleyebilir ya da sıralayabilirsiniz. Her tip ilke ihtiyacınız olan ayarı gösterecek şekilde kişiselleştirilmiş şekilde tasarlanmış ayarlama ekranına sahiptir.

3

Sektöründe bir ilk olan Sophos Security Heartbeat son kullanıcı cihazlarınız ile güvenlik duvarınızın yeteneklerini birbiriyle bağlar. Bu durum ileri düzey tehditlerin tehlikesi altında olan sistemlerin anında tanımlanabilmesine ve kötücül yazılım bulaşmış sistemleri temizlenene kadar izole edip, kısıtlayabileceğiniz ilkeler geliştirmenize olanak sağlar.

4

Çoğu ağ yöneticisi gibiyseniz muhtemelen neden çok fazla sayıda güvenlik duvarı kuralınız olduğunu ve hangilerinin gerçekten gerekli olduğunu ve hangilerinin aslında kullanılmadığını merak etmişsinizdir. Sophos XG güvenlik duvarı ile artık merak etmenize gerek kalmayacak, doğrudan bileceksiniz.

5

Anında Görünülürlük


Sophos XG Firewall yeni kontrol merkezi ağınız, kullanıcılar ve uygulamalar için eşsiz bir görünürlük sağlar. Zengin içerikli, cihaz içinde entegre raporlama seçeneği Sophos Firewall Manager ile entegre gelmekte ve birden fazla güvenlik duvarına yönelik merkezi yönetim ve raporlama için iView sunulmaktadır.

1

11

22

33

44

55

66

77

88

99

10

img-powerful

Güçlü Yönetim ve Ölçeklenebilirlik

 Sophos XG Firewall yeni kontrol merkezi ağınız, kullanıcılar ve uygulamalar için eşsiz bir görünürlük sağlar. Zengin içerikli, cihaz içinde entegre raporlama seçeneği Sophos Firewall Manager ile entegre gelmekte ve birden fazla güvenlik duvarına yönelik merkezi yönetim ve raporlama için iView sunulmaktadır

kayBütünleşik raporlama ile kullanıcılarınızın ne yaptığını ve ağınızda neler olduğunu tam anlamıyla bilirsiniz. Ağ performansınızı arttırırken kullanıcılarınızı güven altına alır, problemleri hızlıca tanımlayıp giderir ve ilkelerinize hassas bir şekilde ayarlar. Aynı zamanda ayrı bir araca gerek duymadan yerelde depolanan detaylı rapor elde edersiniz.

 • Önemli rapolar Kontrol Merkezi’nde otomatik olarak ön planda yer alır.
 • Potansiyel sorunları tanımlamak için eşsiz kullanıcı ve uygulama risk analizi sunar.
 • Rapor anonimleştirmesi gerekli yerlerde kullanıcı isimlerini gizler.
 • Bütünleşik Syslog kayıt yedekleme seçeneklerini destekler ve otomatik hale getirir.

Daha Fazla Rapora mı İhtiyacınız Var?

Cihazınızın içinde tüm kayıt ve raporlarınızı elde edebilmeniz dışında bazen daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunun için Sophos iView’ı inceleyiniz.