Yenibosna Zafer Mah. Çalışlar Sok. Demirkardeşler İş Merkezi İstanbul / Türkiye
(0212) 503 18 18
(0212) 503 18 15

Cyberoam

Cyberoam

Cyberoam UTM durum denetlemeli güvenlik duvarı, VPN ve IPS ile işletme-sınıfı ağ güvenliği sunarak Human Layer 8 Kimlik-tabanlı kontroller ve Layer 7 uygulama kontrolleri sağlamaktadır. İş için seyahat edenlere, evden çalışanlara, ortaklara ve müşterilere kontrol altında ağ erişimi sayesinde yüksek seviyeli ağ güvenliği, ağ bağlantısı, sürekli kullanılabilirlik ve güvenli uzaktan erişim temin etmektedir.

Cyberoam UTM araçları granülr kontroller ve ileri seviyede ağ özellikleri ile karma tehditler, malware, Truva atları, DoS, DdoS, IP spoofing saldırıları, spam, izinsiz girişler ve veri sızıntısına karşı işletme-sınıfı güvenlik ve ileri seviyeli esneklik sunmaktadır.

Temel noktalar

Güvenlik Duvarından UTM Güvenliğine Geçiş – Cyberoam birleşik güvenlik sağlamak için  VPN (IPSec & SSLVPN), İzinsiz Giriş Önleme Sistemi, Anti-Virus & Anti-Spyware, Anti-Spam, Web Filtreleme, Bant Genişliği Yönetimi, Çoklu Link Yönetimi ile sıkı şekilde entegre edilen Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı sunmaktadır.

Layer 1 – Human Layer 8 Güvenlik Duvarı
– Cyberoam UTM’nin Durum Denetlemeli Güvenlik Duvarı, Fiziki Layer 1’den Uygulama Layer 7 ve İnsan Layer 8 tabanında kullanıcı kimliğiyle birlikte kaynak, hedef bölgesi, IP adresi ve uygulama ilkeleri uygulamaktadır. Kuruluşların, müşteriler ve ortaklar gibi harici kullanıcıların ve dahili LAN kullanıcıları ve perimetre dışındaki iş için seyahat edenler ve evden çalışanlar gibi personelin kullanıcı kimliği, iş profili ve uygulama erişim gereksinimleri temelinde ağ kaynaklarına erişimi kontrol etmesine olanak sağlar. Ayrıca dinamik Wi-Fi, DHCP ve paylaşımlı uç nokta ortamlarında kullanıcı kimliği tabanlı güvenlik sunar.

VPN – Cyberoam UTM, UTM aracı üzerinden VPNC-sertifikalı IPSec ve SSL VPN sunarak hem yüksek iş esnekliğine sahip yönetimi kolay güvenlik uzaktan erişimi, hem de özel VPN araçlarının dağıtımına dahil olan sermaye ve işletme maliyetlerini düşürülmesini sağlamaktadır.

IPS – Cyberoam izinsiz girişleri, IM ve P2P istismarlarını, backdoor saldırılarını ve diğer malwareleri otomatik olarak tespit etmek ve engellemek için insan ve uygulama katmanı ilkeleriyle binlerce imza taşıyan gelişmiş İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (IPS) sunmaktadır. Cyberoam’un IPS aracı HTTP proxy imzaları ve özel imza yeteneği taşımakta ve böylece her kuruluşun kendine özgü güvenlik ihtiyaçlarını karşılayacak özelleştirilmiş koruma sunmaktadır.

Gelişmiş Ağ Güvenliği – Cyberoam iş sürekliliği, daha hızlı hizmet zamanı, daha yüksek ağ iş üretimi, hızlı ağ büyümesi sağlanmasına yönelik gelişmiş ağ güvenliği sunarak aşağıdaki yetenekler vasıtasıyla güvenlik ve yasal uygunluk gereksinimlerin karşılanmasını temin eder –

Durum denetlemeli failover ile Yüksek Kullanılabilirlik
Dinamik yönlendirme
Dağıtık mekanlar dahilinde iş-profili tabanlı guruplar yaratmak için çoklu VLAN bölgeleri
LAN ve DMZ içinde hizmetlrin güvenli hostingi sağlayan sanal host yeteneği
Merkezi yönetim ve kayıt tutma-raporlama

Çözüm ögeleri


Firewall;
  Cyberoam Firewall ağ, uygulama ve kullanıcı kimlik-tabanlı güvenlik için durum ve derin paket denetlemesi sunmakta ve kuruluşları D0S, DDoS ve IP Suistimali saldırılarına karşı korumaktadır.
Cyberoam’un patent bekleyen Layer 8 İnsan kimlik-tabanlı Güvenlik Duvarı ilkeler temelinde iş profilini ve tüm UTM özellikleri dahilinde ilke yaratımı için tek bir ara yüzü mümkün kılarak kolay yönetim ve esneklikle harmanlanan yüksek güvenlik sunmaktadır.

VPN (IPSec & SSL VPN);
Cyberoam, UTM araçları üzerinde IPSec, LT2P, PPTP ve SSL VPN seçenekleri sunarak kuruluşlara güvenli uzaktan erişim olanağı sağlamaktadır.
VPNC-sertifikalı Cyberoam çoğu üçüncü taraf VPN’leri ile iletişimde bulunarak mevcut ağ alt yapılarına uyumlu olmasını sağlar ve uzaktaki çalışanlar, ortaklar, tedarikçiler ve müşterilere güvenli erişim sunar.

IPS;  Cyberoam İzinsiz Giriş Önleme Sistemi ağ ve uygulama seviyesindeki saldırılara karşı koruma sağlayarak kuruluşları izinsiz giriş denemeleri, malware, Truva atları, DoS ve DDoS saldırıları, kötü amaçlı kod aktarımı, backdoor faaliyeti ve karma tehditlerine karlı güvence altına almaktadır.
Cyberoam’un imza-tabanlı IPS, binlerce otomatik olarak güncellenen imza taşıyarak en yeni saldırıya açıklıklar karşısında koruma sağlamaktadır.

Anti-Virus & Anti-Spyware; Cyberoam Gateway Anti-Virus and Anti-Spyware çözümü virüsler, solucanlar, spyware (casus yazılımlar), backdoor, Truva atları ve tuş kaydediciler dahil olmak üzere malware karşısında web, e-posta ve Anlık Mesajlaşma güvenliği sunmaktadır.
Cyberoam’un Check Mark Level 5 sertifikalı anti-virüs çözümü IPS, Web Filtreleme ve Anti-Spam ile sıkı bir şekilde entegre olarak kurumları karma saldırılar karşısında güven altına almakta ve yüksek güvenlik seviyelerini muhafaza etmektedir.

Anti-Spam; Cyberoam Anti-Spam çözümü SMTP, POP3, IMAP protokolleri üzerinde gerçek zamanlı spam koruması sunarak kurumların sıfır saat tehditlerinden ve spam, malware, botnet, phishing, Truva atları ve fazlasını içeren karma saldırılardan korunmasını sağlar.
Cyberoam’s Check Mark Level 5 onaylı Anti-Spam çözümü sıfır saat saldırılarına karşı